Lodowy hotel w Alta

Fot.: Terje Rakke/Nordic Life/www.visitnorway.com

Hotel Sorrisniva Igloo położony jest w pięknym miejscu nad rzeką Alta, ok. 15 km od Alta (Finnmark). Funkcjonuje od 1998 r.

Całe jego wnętrze oraz zewnętrzna część zostały zrobione z lodu i śniegu!!!

Drzwi wejściowe tego niezwykłego iglo pokryte zostały skórą renifera, a długi korytarz prowadzi do wykutych w lodzie: kaplicy, galerii, baru (gdzie nawet kieliszki i szklanki zostały wykonane z lodu!) oraz trzydziestu sypialni.

Hotel Sorrisniva Igloo działa od stycznia do wiosny, kiedy… topnieje razem z otaczającym go śniegiem 😉 .

Sorrisniva-Igloo-Hotel-Alta-Norway-740

Fot. Bård Løken

Sypialnie są wyposażone w łóżka zrobione z futra renifera, ale nie tylko skórami można się okryć 😉 – każdy gość ma do dyspozycji ciepły śpiwór, który skutecznie chroni go przed chłodem (stała temperatura w hotelu wynosi od -4 do -7° C).

W lodowym hotelu łazienki na szczęście nie są z lodu ;). Toalety znajdują się w ciepłym drewnianym budynku obok hotelu; jest tam również sauna.

Zjeść i napić się można w restauracji w kształcie tipi (drewnianej), która również mieści się obok hotelu. Na śniadanie można zamówić owsiankę, ser, jajka czy szynkę, zaś na obiad duszone mięso renifera i potrawy z ryb. W barze hotelowym serwuje się tylko jeden alkohol: niebieską wódkę, oczywiście w naczyniach z lodu. Na pewno jest dobrze schłodzona 😉 !

(por. www.visitnorway.com/pl)


    Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami, dotyczącymi polityki prywatności oraz regulaminu naszej strony: www.norint.eu/RODO