Norskprøve przygotowanie poziom C1
Egzamin Norskprøve C1 jest egzaminem na poziomie akademickim, który w 2022 roku zastąpił egzamin Bergenstest. Egzamin ten sprawdza język norweski na bardzo wysokim poziomie i zawiera wyłącznie zadania na poziomie C1, a kandydaci albo otrzymują certyfikat potwierdzający poziom C1, albo nie zdają egzaminu.
Egzamin C1 składa się z dwóch odrębnych części:
Blok I:
- test ze słuchania ze zrozumieniem i tworzenia tekstów pisemnych
- (180 minut)
Blok II:
- test ze zrozumienia czytanego tekstu i komunikacji ustnej
- (30 minut przygotowania, 15-20 minut egzaminu)
Osoba podchodząca do tego egzaminu decyduje, czy chce zapisać się na obydwie części jednocześnie, czy tylko na jedną z nich. Nie można zapisać się na ten sam test dwa razy w tym samym okresie testowym, ale można zarejestrować się dodatkowo na inny poziom testu Norskprøve.
Terminy najbliższych egzaminów:
LATO
- rejestracja: 15 – 19 kwietnia 2024
- egzamin: 3-4 czerwiec 2024
ZIMA
- rejestracja: 28 październik – 1 listopad 2024
- egzamin: 9-10 grudzień 2024
Cena:
Podejście do egzaminu Norskprøve zwykle jest odpłatne. Każda gmina decyduje o tym, jaka będzie jego cena. Powtarzanie egzaminu lub jego części również jest odpłatne. Koszty egzaminu wahają się od 300NOK – 2200 NOK , są ustalane przez poszczególne gminy i są widoczne w panelu rejestracyjnym.
Jeśli jednak masz prawo do bezpłatnej nauki norweskiego, również egzamin Norskprøve możesz zdawać bezpłatnie (jeden raz).
Norskprøve (po wcześniejszym indywidualnym dostosowaniu testu) mogą zdawać osoby niedowidzące i niedosłyszące, z dysleksją oraz innymi problemami utrudniającymi zdawanie egzaminu na zwykłych zasadach. Jeżeli potrzebujesz indywidualnej adaptacji egzaminu lub nie jesteś pewien, czy możesz na nią liczyć, skontaktuj się z nami! Możemy pomóc Ci w uzyskaniu potrzebnych informacji oraz załatwieniu formalności :-).
Zapisy na egzamin:
Na Norskprøven można się zapisać tylko w wyznaczonym terminie na stronie folkeuniversitetet.no; rejestracja jest wiążąca.
Kandydaci mający problemy z dysleksją mogą się starać o dostosowanie zasad zdawania egzaminu do własnych potrzeb.