Regulamin szkoły Norint
REGULAMIN SZKOŁY NORINT – NORWEGIAN INTERNATIONAL LANGUAGE SCHOOL
-
- Postanowienia ogólne
- Niniejszy regulamin określa zasady uczestnictwa w kursach języka norweskiego, organizowanych przez Szkołę NORWEGIAN INTERNATIONAL LANGUAGE SCHOOL (w skrócie – NORINT).
- Uczestnictwo w kursach oznacza akceptację wszystkich postanowień niniejszego regulaminu.
- Szkoła prowadzi zajęcia w formie online, każda lekcja w czasie rzeczywistym z udziałem lektora, zgodnie z ustalonym harmonogramem.
- Zasady zapisów i płatności
- Zapisy na kurs odbywają się poprzez formularz na stronie internetowej szkoły lub poprzez kontakt z biurem szkoły.
- Pierwsza lekcja (w przypadku lekcji) indywidualnych jest lekcją niezobowiązującą do dalszej nauki. Na jej potrzebę dokonujemy pełnej rejestracji kursanta na naszej e-platformie oraz przydzielamy wszystkie, niezbędne do nauki materiały i dlatego stanowi ona lekcję odpłatną. Jeżeli kursant po jej odbyciu, decyduje się na kontynuację nauki, wówczas koszt tej lekcji jest wliczany w wybrany przez niego pakiet. Natomiast jeżeli uzna, że nie chce kontynuować nauki, wówczas zobowiązuje się do pokrycia tylko kosztów pierwszej lekcji zgodnie z aktualnie obowiązującym cennikiem.
- W przypadku lekcji dla 2 osób oraz kursów grupowych zapis na kurs jest wiążący, a faktury za kurs wystawiamy przed rozpoczęciem nauki.
- Płatność za kurs może być dokonywana w całości lub w systemie ratalnym, zgodnie z indywidualnymi ustaleniami z kursantem. W przypadku lekcji indywidualnych, istnieje możliwość comiesięcznego rozliczania się za lekcje, które zostały zrealizowane w miesiącu poprzednim. Wówczas fakturę za odbyte lekcje wysyłamy początkiem każdego kolejnego miesiąca.
- Wystawienie faktury stanowi potwierdzenie przyjęcia kursanta na kurs i jest równoznaczne z zawarciem umowy o świadczenie usług edukacyjnych.
- W przypadku klientów biznesowych i firm dodatkowo podpisujemy umowy o świadczenie usług szkoleniowych, w których szczegółowo określamy parametry szkoleń językowych oraz obowiązki obu stron.
- Faktury za lekcje są wysyłane w wersji elektronicznej na maila kursanta z 7-dniowym terminem płatności lub firmy z 14-dniowym terminem płatności. Zarówno kursanci, jak i firmy podejmując z nami współpracę, zobowiązują się do terminowego uiszczania opłat na podstawie otrzymywanych faktur.
- Brak wpłaty w wyznaczonym terminie, może skutkować odmową uczestnictwa w zajęciach do czasu uregulowania należności, a także może stanowić podstawę do zawieszenia udziału w kursie. Zawieszenie nie powoduje zmniejszenia zobowiązań kursanta wobec Szkoły.
- Organizacja zajęć
- Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 6-osobowych, w parach lub w formie indywidualnych lekcji online.
- Kursy prowadzone są na poziomach zgodnych z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego (CEFR).
- Program nauczania oraz materiały dydaktyczne dostosowane są do rodzaju szkolenia, poziomu zaawansowania oraz potrzeb uczestników.
- W cenie kursów zapewniamy materiały do nauki (w formie elektronicznej) stosownie do wybranego poziomu zaawansowania.
- Uczniowi przysługuje prawo dostępu do platformy edukacyjnej oraz udostępnionych na niej materiałów edukacyjnych, a także do podręcznika cyfrowego w trakcie trwania nauki.
- Po zakończeniu nauki uczniowi, który odbył w naszej szkole min. 50 lekcji przysługuje prawo dostępu do platformy edukacyjnej oraz umieszczonych na niej materiałów edukacyjnych przez okres 12 miesięcy, a w przypadku odbycia mniejszej niż 50 ilości lekcji, przez okres 6 miesięcy.
- Każdy uczeń podejmujący naukę w naszej szkole jest zobowiązany do zapoznania się z wymaganiami technicznymi, potrzebnymi do prawidłowego funkcjonowania platformy edukacyjnej oraz do zaopatrzenia się w słuchawki. Opis wymagań jest dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce „info praktyczne”.
- Każdy uczeń przed odbyciem pierwszej lekcji otrzymuje mailowo instrukcję logowania się na swoje konto na platformie edukacyjnej i jest zobowiązany do zapoznania się z tą instrukcją i próbnego zalogowania się przed lekcją, a w razie jakichkolwiek problemów, do kontaktu z biurem szkoły w celu otrzymania pomocy.
- Uczestnicy kursów online, którzy mają jakiekolwiek trudności z korzystaniem z platformy edukacyjnej, wirtualnej klasy lub z dostępem do podręcznika cyfrowego, mają obowiązek skontaktować się jak najszybciej z biurem szkoły, tak by zaistniałe problemy mogły zostać jak najszybciej rozwiązane i nie zakłócały przebiegu kolejnych zajęć.
- Kwalifikacja na kurs w przypadku osób, które posiadają już opanowany jakiś poziom znajomości języka norweskiego, odbywa się na podstawie testu badającego poziom znajomości języka, który jest przeprowadzany podczas rozmowy wstępnej z jednym z lektorów. Koszty kwalifikacji są wliczone w cenę kursu. W razie niejasności co do aktualnego poziomu zaawansowania danego kursanta, dodatkowo może zostać przeprowadzony kompleksowy test poziomujący w formie online.
- Kursy grupowe
- Minimalna liczba uczestników w kursach grupowych wynosi 4 osoby, a maksymalna 6 osób. W przypadku zapisania się na kurs 3 osób, istnieje możliwość przeprowadzenia kursu, po uiszczeniu przez kursantów dodatkowej opłaty w wysokości 500zł/osoby (dopłata dotyczy kursu 54 lekcji).
- Zajęcia w ramach kursów grupowych odbywają się zgodnie z ustalonym harmonogramem. Nieobecność kursanta nie wpływa na harmonogram kursu i nie uprawnia do indywidualnego odrabiania zajęć.
- W przypadku zmniejszenia się w trakcie kursu liczby osób w grupie do mniej niż 4, szkoła może zaproponować kursantom:
- a. połączenie dwóch lub więcej grup o podobnym poziomie zaawansowania,
- b. utrzymanie grupy za dopłatą przez pozostałych w grupie kursantów,
- c. rozwiązanie grupy, zwracając kursantom pieniądze za niezrealizowane zajęcia.
- Zasady odrabiania zajęć
- Kursanci uczęszczający na zajęcia indywidualne mogą przełożyć lub odwołać lekcję, zgłaszając zmianę minimum 24 godziny przed planowanym terminem. W przeciwnym razie lub w przypadku niestawienia się ucznia na zaplanowane zajęcia, zaplanowana lekcja uznawana jest za płatną.
- W przypadku kursów dla 2 osób oraz kursów grupowych, nieobecność kursanta na lekcji, nie wpływa na harmonogram kursu i nie stanowi podstawy do zwrotu opłat ani obniżenia ceny kursu.
- W przypadku nieobecności kursanta (uczestniczącego w kursie dla 2 osób lub kursie grupowym) może on, w miarę dostępności miejsc, odrobić zajęcia w innej grupie na tym samym poziomie. Warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie nieobecności i ustalenie terminu z administracją szkoły.
- Kursanci, którzy opuścili zajęcia, mają możliwość samodzielnego uzupełnienia materiału na podstawie notatek i materiałów dostępnych na platformie edukacyjnej szkoły.
- W przypadku planowanej dłuższej nieobecności (np. z powodów zdrowotnych) kursant powinien poinformować szkołę z wyprzedzeniem. Możliwość ewentualnego rozwiązania sytuacji ustalana jest indywidualnie.
- W celu uzyskania certyfikatu , potwierdzającego konkretny poziom znajomości języka, wymagane jest uczestnictwo w minimum 80% zaplanowanych zajęć oraz opanowane zaplanowanego zakresu materiału w stopniu min. 70%.
- Zasady dotyczące odwołania zajęć przez szkołę
- Powiadomienie kursantów – w przypadku konieczności odwołania zajęć szkoła zobowiązuje się do jak najszybszego poinformowania kursantów drogą mailową oraz telefoniczną.
- Zajęcia zastępcze – odwołane zajęcia zostaną odrobione w innym terminie, uzgodnionym z grupą lub indywidualnie w przypadku lekcji indywidualnych.
- Zwrot kosztów – jeśli z przyczyn niezależnych od kursanta zajęcia nie mogą zostać odrobione w uzgodnionym terminie, szkoła może zaproponować rekompensatę w postaci zwrotu kosztów za niewykorzystane zajęcia lub dodatkowej lekcji w innym terminie.
- Odwołanie kursu – w przypadku odwołania całego kursu (np. z powodu niewystarczającej liczby uczestników), szkoła zobowiązuje się do zwrotu pełnej kwoty wpłaconej przez kursantów lub zaproponowania udziału w innym kursie o zbliżonym harmonogramie.
- Siła wyższa – w sytuacjach losowych, takich jak awarie techniczne, problemy z platformą edukacyjną, choroba lektora lub inne nieprzewidziane okoliczności, szkoła dołoży wszelkich starań, aby zminimalizować niedogodności i zapewnić odpowiednie rozwiązanie.
- Zasady uzyskania certyfikatu
- Frekwencja – kursant musi uczestniczyć w co najmniej 80% zajęć w ramach danego kursu, aby móc ubiegać się o certyfikat.
- Aktywność i zaangażowanie – regularne uczestnictwo w lekcjach, wykonywanie zadań domowych oraz aktywny udział w zajęciach są wymagane do pozytywnej oceny postępów.
- Egzamin końcowy – kursanci przystępują do testu końcowego sprawdzającego znajomość materiału na danym poziomie. Test obejmuje umiejętności czytania, pisania, rozumienia ze słuchu oraz mówienia. Wymagany próg zaliczenia to minimum 70% poprawnych odpowiedzi.
- Rodzaj certyfikatu – po spełnieniu wszystkich warunków kursant otrzymuje certyfikat ukończenia kursu z określeniem poziomu zgodnego z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego (CEFR).
- Forma certyfikatu – certyfikat wydawany jest w wersji elektronicznej (PDF), a na życzenie kursanta może być również przesłany w formie papierowej.
- Uregulowanie płatności – certyfikat jest wydawany wyłącznie kursantom, którzy nie zalegają z płatnościami za kurs.
- Zasady reklamacji
- Podstawy reklamacji:
Reklamacja może zostać złożona w przypadku:- a. problemów technicznych uniemożliwiających realizację lekcji (z winy leżącej po stronie szkoły),
- b. niezrealizowania opłaconej lekcji z przyczyn leżących po stronie szkoły,
- c. znaczących odstępstw od ustalonego programu nauczania,
- d. innych uzasadnionych sytuacji, wpływających na jakość świadczonej usługi.
- Termin składania reklamacji
- a. reklamację należy zgłosić w ciągu 7 dni od daty wystąpienia problemu,
- b. po upływie tego terminu reklamacje mogą nie być rozpatrywane.
- Sposób składania reklamacji
- Reklamację należy zgłosić drogą mailową na adres: info@norint.eu.
- W zgłoszeniu należy podać:
- a. imię i nazwisko uczestnika kursu,
- b. datę i godzinę lekcji, której dotyczy reklamacja,
- c. przedmiot reklamacji /opis problemu,
- d. ewentualne dowody (np. zrzuty ekranu, nagrania, korespondencja).
- Czas rozpatrzenia reklamacji
- reklamacje są rozpatrywane w terminie 14 dni roboczych od daty zgłoszenia.
- O decyzji klient zostanie poinformowany drogą mailową.
- Możliwe rozwiązania reklamacji
W przypadku uznania reklamacji szkoła może zaproponować:- powtórzenie niezrealizowanej lekcji w innym terminie,
- zwrot części lub całość opłaty za daną lekcję,
- inne rekompensaty zgodne z ustaleniami z kursantem.
- Ograniczenia odpowiedzialności
- usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za problemy techniczne leżące po stronie kursanta (np. awaria internetu, sprzętu komputerowego, oprogramowania).
- w przypadku spóźnienia kursanta lekcja odbywa się zgodnie z ustalonym harmonogramem i nie podlega wydłużeniu ani rekompensacie.
- Podstawy reklamacji:
- Rezygnacja z kursu i zwroty
- Kursant może zrezygnować z kursu przed jego rozpoczęciem, informując o tym szkołę drogą mailową. W przypadku kursów dla osób indywidualnych, rezygnacja do 7 dni przed rozpoczęciem zajęć nie wiąże się z żadnym kosztem. Rezygnacja w okresie krótszym niż 7 dni przed planowaną lekcją, wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty za pierwszą, zaplanowaną lekcję.
- W przypadku kursów w parach lub kursów grupowych rejestracja na kurs jest wiążąca. Po zapisaniu się na kurs grupowy uczestnik może zrezygnować z kursu do 7 dni przed terminem jego rozpoczęcia; wówczas opłata za anulowania kursu wynosi 400zł, rezygnacja z kursu w okresie krótszym niż 7 dni przed datą jego rozpoczęcia wiąże się z opłatą w wysokości 30% ceny całego kursu.
- W przypadku rezygnacji po rozpoczęciu kursu, zwrot płatności może być dokonany proporcjonalnie do niewykorzystanych lekcji, pod warunkiem zgłoszenia rezygnacji minimum 7 dni przed kolejnymi zajęciami w przypadku kursów indywidualnych, 14 dni w przypadku kursów dla 2 osób oraz 21 dni w przypadku kursów grupowych. Szkoła zwraca środki pomniejszone o koszt zajęć online zaplanowanych od początku kursu do końca okresu wypowiedzenia.
- Oświadczenie o rezygnacji kursanta powinno zostać złożone mailowo na adres: info@norint.eu.
- W przypadku kursów indywidualnych, możliwe jest przeniesienie niewykorzystanych lekcji na inny termin lub innego uczestnika, po uprzednim uzgodnieniu z administracją szkoły.
- Jeśli kursant zdecyduje się przerwać kurs bez wcześniejszego powiadomienia szkoły, opłata za niewykorzystane lekcje nie podlega zwrotowi.
- Jeśli kurs nie rozpocznie się z powodu braku minimalnej wymaganej liczby uczestników (dotyczy kursów grupowych) lub z jakiegokolwiek innego powodu niezależnego od kursanta, szkoła Norint zobowiązuje się do zwrotu opłaty za kurs w całości, ewentualnie może zaproponować dołączenie do podobnego kursu, o ile takie rozwiązanie będzie satysfakcjonujące dla kursanta.
- Szkoła ma prawo rozwiązać umowę o świadczenie usług:
- ze skutkiem natychmiastowym, jeżeli kursant w sposób rażący narusza postanowienia niniejszego regulaminu,
- ze skutkiem natychmiastowym w przypadku zaistnienia zdarzeń, na które szkoła nie miała wpływu, uniemożliwiających dalsze świadczenie usługi.
- Ochrona danych osobowych
- Przetwarzanie danych osobowych – szkoła przetwarza dane osobowe kursantów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (RODO).
- Cel przetwarzania danych – dane osobowe są wykorzystywane wyłącznie w celach organizacyjnych, kontaktowych, księgowych oraz w celu realizacji usług edukacyjnych.
- Bezpieczeństwo danych – szkoła zapewnia odpowiednie środki techniczne i organizacyjne, które chronią dane osobowe przed nieuprawnionym dostępem, utratą lub nieautoryzowanym przetwarzaniem.
- Udostępnianie danych – dane osobowe kursantów nie są udostępniane osobom trzecim, z wyjątkiem sytuacji wymaganych przepisami prawa lub za zgodą kursanta.
- Prawa kursanta – kursanci mają prawo do:
- a. dostępu do swoich danych,
- b. poprawiania danych,
- c. żądania ich usunięcia,
- d. ograniczenia przetwarzania,
- e. wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
- Polityka RODO – szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce RODO, dostępnej na stronie internetowej szkoły.
- Kontakt w sprawie danych osobowych – Wszelkie pytania dotyczące ochrony danych osobowych można kierować na adres e-mail szkoły lub bezpośrednio do biura szkoły.
- Postanowienia końcowe
- Regulamin wchodzi w życie z dniem jego publikacji na stronie internetowej szkoły.
- Szkoła zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie, informując o tym kursantów drogą mailową lub poprzez publikację aktualizacji na stronie internetowej.
- Wszelkie kwestie sporne, które nie zostały uregulowane w regulaminie, będą rozstrzygane indywidualnie przez administrację szkoły.
- Postanowienia ogólne