Na narty do Trysil

Zdj. z http://www.trysil.no/en/A/Skistar-Trysil/

Trysil jest największym norweskim ośrodkiem narciarskim, położonym w regionie Hedmark, przy granicy ze Szwecją, który bierze swą nazwę od Góry Trysilfjellet (1132m). Znajduje się tu wiele wyciągów i doskonale przygotowanych tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Dlatego miejsce to świetnie nadaje się dla rodzin lubiących spędzać czas na nartach 🙂 .

Trysil daje „gwarancję śniegu” (jeżeli nie prawdziwego, to sztucznego 😉 )! Oznacza to, że gdyby wyjątkowo zima nie dopisała, ośrodek zwraca pieniądze za pobyt (czyli zakwaterowanie, wypożyczanie nart, karnety na wyciągi oraz lekcje jazdy na nartach) wszystkim, którzy go wcześniej opłacili. Sezon narciarski trwa tu od 1 listopada aż do 21 kwietnia.

W Trysil znajdują się trzy bezpieczne, przygotowane specjalnie dla dzieci obiekty, gdzie najmłodsi mogą bez przeszkód cieszyć się jazdą na nartach J. Mogą też brać udział w grach i zabawach organizowanych na stokach oraz oczywiście w kursach jazdy na nartach. Trysil oferuje również usługę opieki nad dziećmi. Warto też wspomnieć, że dzieci do 6. roku życia mogą korzystać ze stoków i wyciągów za darmo!

W Trysil można uprawiać również narciarstwo biegowe: wokół góry zostało przygotowanych ok. 100 km tras biegowych!

Oprócz jazdy na nartach miejsce to daje mnóstwo innych możliwości spędzenia wolnego czasu. Można pójść do jednej z licznych dobrych restauracji czy kawiarni, do spa, sauny czy siłowni, odwiedzić obiekt do surfowania, basen, kręgielnię, plac zabaw, kino, muzeum i oczywiście supermarket 😉 .

W Trysil można też pojeździć psim lub konnym zaprzęgiem.

(por. http://www.visitnorway.com/pl/gdzie-jechac/wschodnia/trysil/)

Leave a Comment